Czy dach jest najdroższym elementem domu?

0
908

Często podczas planowania budowy swojego domu, myślimy że najbardziej skomplikowaną i najdroższą częścią będzie postawienie dachu. To przecież on nadaje budynkowi charakteru, jest jego koroną. Wszystko zależy jednak od naszych decyzji i przygotowania. Jaki więc wybrać dach, aby nie pochłonął większości naszych oszczędności, a zarazem spełnił nasze wizualne oczekiwania?

Prostota równa się oszczędność

Poszukiwania najtańszego rozwiązania powinniśmy zacząć od zrozumienia, że im pokrycie domu ma mniej elementów tym jego cena będzie niższa. Dobrym wyborem do rozważenia może być dach dwuspadowy bez okien – stosunkowo prosta konstrukcja wymaga najmniejszego wkładu pieniężnego. Dodatkowo opcja dwuspadowa wiąże się z mniejszą ilością połaci dachowych, a więc późniejszą energooszczędnością. Z drugiej strony płacimy za to dość prostym wyglądem, pozbawionym ozdobników, a także utratą pewnej funkcjonalności np. przez brak okien. Droższą opcją może być dach czterospadowy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej estetyczne, a dodatkowo ten rodzaj poszycia wizualnie powiększa cały budynek. Z drugiej jednak strony, odbywa się to kosztem sporego ograniczenia przestrzeni naszego poddasza. Najdroższym rozwiązaniem jest dach wielospadowy co jest bezpośrednio związane ze skomplikowaną konstrukcją więźby, a także zdecydowanym zwiększeniem ilości potrzebnych materiałów budowlanych. Nie da się jednak ukryć, że jest to dach dający najwięcej możliwości estetycznych. Za jego sprawą najłatwiej nadać naszemu domowi unikalny, nowoczesny charakter.

Uważajmy na pokrycie dachowe!

Musimy także pamiętać, że bardzo dużym kosztem przy budowie dachu może być jego pokrycie. W zależności od tego na jaki materiał się zdecydujemy zmianie ulegnie cały koszt projektu. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o cenę produktu, ale także niezbędnych dodatków wykończeniowych, koszt ekipy dekarskiej, a kończąc na ilości odpadów. Ważne jest także to, że nie każdy wybrany przez nas rodzaj poszycia pasuje do każdej konstrukcji.

Jeśli chcecie poznać dokładne koszty budowy dachu najlepiej będzie jak zajrzycie na stronę: http://fachowydekarz.pl/koszty-budowy-dachu-rodzaj-najtanszy/. Pozwoli to Wam dokładnie poznać wkład pieniężny, który będziecie musieli włożyć w całą konstrukcję, a dodatkowo sprawdzić, czy ta pasuje do waszego domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.