Idealny zestaw mebli ogrodowych na taras

0
1108

Taras to świetne miejsce na popołudniową sjestę, spotkanie przy kawie lub zabawę najmłodszych. Jeśli dysponujesz pewną powierzchnią przy domu parterowym lub masz do dyspozycji balkon, warto go zamienić w przytulne, miłe miejsce. Aby ten efekt osiągnąć, wystarczy zainwestować w rekreacyjne zestawy mebli ogrodowych.

Komplet krzeseł oraz stolik kawowy ulokowane na tarasie czynią go miejscem wyjątkowym, gdzie każdy chętnie przycupnie choć na chwilę. Idealny zestaw złożony jest z wygodnych siedzisk z podłokietnikami oraz podręcznym stołem, najlepiej półką na drobne przedmioty codziennego użytku, gazety, okulary przeciwsłoneczne lub słodki poczęstunek.

Jakie meble są idealne na taras?

Na pytanie o zestaw mebli idealnych na taras nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istotny jest tu wybór materiału i warto też pamiętać, że na tarasy pozbawione zadaszenia doskonale nadają się meble z technorattanu, odpornego na wahania temperatur i wilgoci. W warunkach otwartych przestrzeni świetnie sprawdzą się siedziska z plastiku i stoły z tworzywa sztucznego, które jednak jest czułe na światło słoneczne, przez co może ulegać przebarwieniom.

Na zabudowanym tarasie można pokusić się o komplet mebli wiklinowych, metalowych lub drewnianych. Drewno – o ile jest dobrze zaimpregnowane, może też się sprawdzić w otwartej przestrzeni. Wszystko zależy od naszych upodobań i stylu.

Najmodniejsze meble tarasowe w roku 2020

Niekwestionowanym liderem wśród zestawów mebli ogrodowych są 2- i 4 osobowe komplety z technorattanu z okrągłym lub kwadratowym, składanym stolikiem. Szalenie modny jest od kilku sezonów technorattan w ziemistych odcieniach brązów, ecru lub czerni. Dodatkowo do każdego siedziska można dobrać miękkie, płaskie poduszki, które znacznie poprawiają komfort podczas krótkich chwil wypoczynku.

Idealne krzesła na taras muszą być wygodne, ale jednocześnie dobrze, jeśli można je sztaplować. Ogromny wybór zestawów na taras można znaleźć w sklepie internetowym meble.pl w zróżnicowanej kolorystyce oraz konkurencyjnych cenach.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.